מהו גולדפילד ?

פורסם בכללי  08.03.2012

בסטודיו לתכשיטים אדורנו ADORNO עושים שימוש בגולדפילד בחלק ממוצרינו ומיידי פעם עולה השאלה  " מהו גולדפילד ? "  והנה התשובה ……

כדי להבין טוב יותר מהוא גולדפילד, כדאי לדעת כיצד נמדד הזהב , או יותר נכון מהוא "קרט" יחידת המידה הבינלאומית שבה מודדים את טוהר הזהב.

זהב טהור (100% ) נקרא , – זהב 24 קרט. לכן אם במתכת יש רק 50% זהב , היא נקראת זהב 12 קרט.רוב תכשיטי הזהב שאנו מכירים עשויים מקרט נמוך יותר מ- 24 גם בשל המחיר , אולם גם מאחר והזהב הטהור הוא מתכת רכה מידי לרוב התכשיטים.

עכשיו שאנו יודעים איך נמדד הזהב, נעבור לגולדפילד.

הגולד פילד הוא חיבור בחום ובלחץ בין מתכת בסיס ,לזהב 14 קרט.  כאשר הזהב הוא השכבה החיצונית, כלומר הציפוי.בייצור גולדפילד חיבים להשתמש לפחות ב- 5% זהב 14 קרט, כך שהציפוי עבה מספיק ובכך מונע קילוף,התחמצנות והשחרת המתכת. לרוב משתמשים בנחושת או פליז לשכבה הפנימית ,כך מקבלים מתכת הנראית ומתנהגת כזהב ובמחיר הרבה יותר זול. (ניתן להשפיע על חוזק הגולדפילד בבחירה של סוג מתכת הבסיס).

בשל איכותו הגבוהה ומחירו הזול של הגולדפילד ביחס לזהב, החלו רוב מעצבי התכשיטים לעבור לעבוד עם הגולדפילד. כמו כן הרבה אנשים האלרגים למתכות לא אצילות יכולים להשתמש בגולדפילד ללא חשש.מאחר והשכבה החיצונית של הגולדפילד , החלק הנוגע בגוף עשוי מזהב .